Hlavní navigace

Vývojářská událost Windows 8 Appfest trhla Guinessův rekord

Sdílet

Ershad Kaleebullah 24. 9. 2012

Přesně 2 567 vývojářů se zúčastnilo „kodérské“ akce Windows 8 Appfest pořádané americkým gigantem Microsoft. Kromě hromady aplikací připravených pro publikace na Windows Store byl výsledkem programátorského klání Guinessův rekord za počet účastníků události pro softwarové vývojáře.

Korporátní viceprezident pro vývoj Windows společnosti Micromasoft, Jon DeVaan, během události sdělil: „Indie je domovem některých světově nejtalentovanějších vývojářů. Našim hlavním záměrem je umožnit vývojářům uspět a pomoci jim při práci na aplikacích nové generace. Nemůžu se dočkat, až uvidím některé produkty, které účastníci právě vyvíjejí.“

Předseda indické pobočky společnosti Microsoft, Bhaskar Pramanik, řekl tisku: „Microsoft spolupracuje s 1,2 miliony vývojáři, více než 1 000 nezávislými prodejci softwaru a více než 2 000 systémovými integrátory, přičemž jim poskytuje nástroje, technologie a pořádá školení nutné pro získání dostatečných schopností, aby mohli uspět na světovém trhu.“

Akce podobného rozsahu byla podpořena 2Gbit internetovým připojením a šesti generátorovými stanicemi pro případ výpadku proudu. Ještě před zahájením akce si překvapení vývojáři vyslechli řeč Steva Sifonskyho, prezidenta pro Windows a Windows Live, který jim skrze video stream popřál hodně úspěchu.

Bhaskar Pramanik později potvrdil, že se finální verze OS Windows 8 dostane na prodejní pulty 26. října, avšak záměrně se vyhnul jakýmkoliv informacím o datech, kdy se měly v prodeji objevit zařízení běžící na Windows 8, především pak tablet Surface z vlastní produkce Microsoftu.

 

Zdroj: IDG News Service, Microsoft.com

Našli jste v článku chybu?