Hlavní navigace

Vysokorychlostní bezdrátový router ASUS s řízením šířky pásma

8. 8. 2009

Sdílet

Vysokorychlostní bezdrátový router ASUS s řízením šířky pásmaRouter ASUS RT-N16 podporuje standard Wireless-N pro bezdrátovou komunikaci. Uživatelé tak mohou využívat bezdrátový přenos dat s maximální rychlostí  300 Mb/s.  K dispozici jsou čtyři porty gigabitového ethernetu, které slouží k nastavení drátové sítě LAN. Dva USB porty pak umožňují vytvoření zabezpečené sítě ke sdílení fotek, dat, multimediálních souborů a síťových periférií, např. tiskáren nebo úložných zařízení.

Asus RT-N16
Bezdrátový router ASUS RT-N16 nabízí uživatelské rozhraní EZ, které dle výrobce zjednoduší správu sítí a nastavení sdílení tiskáren. Díky automatické detekci a mapování sítí usnadňuje bezdrátový router nastavení více bezdrátových klientů. Uživatelské rozhraní EZ v sobě kombinuje řadu funkcí, jako je např. EZQoS, All-in-one Printer, AiDisk, QIS (Quick Internet Setup), Network Map, Dr. Surf a EZ MFP – které se řídí a spravují prostřednictvím jediného uživatelského rozhraní.

Funkce EZQoS umožňuje administrátorovi  alokovat různé šířky pásma v závislosti na konkrétních potřebách uživatele. K podpoře síťového využití sdílené tiskárny slouží funkce uživatelského rozhraní EZ s názvem All-In-One Printer, která umožňuje více uživatelům souběžně přístup k tiskárně a jejím funkcím tisku či skenování. Například firmy mohou tímto způsobem umožnit tisk všem uživatelům s bezdrátovým připojením, aniž by bylo nutné kupovat tiskový server. Další praktickou funkcí je AiDisk, díky které mohou uživatelé sdílet soubory.

Router ASUS RT-N16 chrání všechna data před zvědavci díky vestavěným možnostem zabezpečení WPS (Wi-Fi Protected Setup). Díky podpoře zabezpečení WPS mohou uživatelé nastavit bezpečnou bezdrátovou síť  a následně tuto síť uzamknout, aby zabránili možnému narušení neautorizovanými uživateli zvenčí.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).