Hlavní navigace

Výroba iPadu Air stojí Apple od 5 200 korun

5. 11. 2013

Sdílet

Apple tak na jednom prodaném iPadu vydělává až 568 dolarů (téměř 11 tisíc Kč). Nový iPad Air ve Spojených státech začíná na 499 dolarech za základní model a nejvyšší 128GB verze s podporou Wi-Fi a mobilního internetu vyjde na 929 dolarů.

Podle IHS je vůbec nejdražší komponentou displej, který u low-endového modelu tvoří až polovinu nákladů. Samotný displej stojí dle studie okolo 90 dolarů a dotykový prvek dalších 43 dolarů. Americké společnosti se podle všeho povedlo oproti minulému modelu značně snížit výrobní náklady - výroba základního modelu iPadu Air stojí o 42 dolarů méně, než kolik stála třetí generace tohoto tabletu.

Apple si tentokrát dokázalo dohodnout s dodavateli lepší podmínky, jelikož nemuselo příliš měnit design svého zařízení. Navíc se snížila cena některých komponentů. Procesor A7 (který mimochodem vyrábí konkurenční Samsung) stojí společnost 18 dolarů, přičemž procesor A5 stál před rokem a půl 23 dolarů. IHS odhaduje, že Apple má na iPadu asi 45% marži u 16GB modelu a 61% u 128GB verze s LTE.

 

Zdroj: Techspot

Našli jste v článku chybu?
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).