Hlavní navigace

Vyhledávač Google bude zobrazovat novější výsledky

Sdílet

Jiří Paleček 5. 11. 2011

Kromě aktualizace vzhledu svých klíčových produktů, mezi něž patří Gmail, Docs nebo Reader, Google tento týden také vylepšil svůj vyhledávací algoritmus. Podle společnosti změny ve vyhledávacím algoritmu budou mít vliv asi na 35 % všech hledání - indexovací systém Googlu s názvem Kofein byl upraven tak, aby zobrazoval novější výsledky. Konkrétně jde o tyto změny:


Zobrazování nedávných událostí a současných témat: Při hledání materiálu vztahujícímu se k současným problémům jako jsou protesty, stávky, živelné pohromy apod. se bude algoritmus Googlu snažit najít ty nejnovější a nejaktuálnější výsledky.

Opakující se události: Při hledání informací vztahujícím se ke sportovním událostem, konferencím a dalším událostem, které se po určitém časovém intervalu opakují, se Google bude snažit upřednostňovat poslední hru či show namísto hledání výsledků z uplynulých let.

Častější aktualizace: Díky vylepšeným indexovacím schopnostem Kofeinu bude vyhledávací algoritmus Googlu schopen lépe hledat poslední informace o produktech, nejnovější recenze a zobrazovat nejaktuálnější odpovědi na dotazy uživatele.

Našli jste v článku chybu?