Hlavní navigace

Všechno, co potřebujete vědět o Windows Blue

8. 5. 2013

Sdílet

Softwarový gigant z Redmondu oznámil, že pomocí WB změní „klíčové aspekty“ OS Windows 8 pro PC, notebooky a tablety; v podstatě tak uznává, že je přechod na Windows 8 ze starších verzí systému pro uživatele leckdy tvrdý.

Windows Blue: Co to je?

Windows Blue je novou verzí operačního systému Windows 8, na němž Microsoft v současné době pracuje. Namísto dosavadní strategie vydávání servisních balíčků tak Microsoft nejspíše začne vydávat rovnou nové verze svých OS, což už dělá například Apple se svými OS X.

Microsoft už dělá něco podobného s Windows Phone, napříkld vydal verzi 7.5 „Mango“ a poté 8 „Apollo“.

Tammi Rellerová, finanční a marketingová ředitelka divize Windows, k tomu řekla: „[Windows Blue] dodá nejnovější inovace napříč stále širší škálou forem zařízení všech velikostí, displejů, životností baterie a výkonu, přičemž našemu ekosystému přinese nové příležitosti. Poskytne více možností firmám, a spotřebitelům dodá více možností pro práci a zábavu.“

Windows Blue: Datum vydání

Co se týče Windows Blue, nezveřejnil Microsoft žádné konkrétní datum, řekl však, že se na trhu objeví ještě letos. Veřejnou přepremiéru si Windows Blue odbyde nejspíše v nadcházejících několika měsících.

Je pravděpodobné, že by se nová verze systému mohla objevit na červnové konferenci Microsoft Build.

Windows Blue: Bude se opravdu jmenovat Windows Blue?

Windows Blue je kódové označení nové verze Windows 8, takže je téměř jisté, že se sériová verze tohoto systému bude po vydání jmenovat jinak. Obecně se má za to, že se aktualizace systému bude prostě jmenovat Windows 8.1.

Windows Blue: Na jaké funkce se můžeme těšit?

Podle screenshotů publikovaných na webu Winforum se u Windows Blue můžeme těšit na několik nových prvků. Mezi ně patří rozdělení obrazovky přesně na polovinu u rychlých náhledů (funkce Snap Views) a integrace Internet Exploreru 11.

K dalším menším změnám patří nové velikosti dlaždic v obrazovce Start moderního uživatelského rozhraní i nové menu personalizace pro rychlou změnu barevných schémat a pozadí.

Snímky obrazovek to zatím nenaznačují, nicméně mluví se o tom, že Microsoft u Windows Blue plánuje návrat tlačítka Start, respektive celého menu, které toto tlačítko spouští. Kolující zvěsti naznačují, že by se mohlo jednat o opakování dosavadního panelu „šém“.

K dalším zvěstem patří, že ve Windows Blue budou uživatelé moci bootovat přímo na plochu a vyhnout se tak obrazovce Start. To ve Windows 8 není možné.

Dále bude posílena také integrace SkyDrive, a to možnostmi automatického nahrávání fotografií do cloudu nebo vylepšené zálohy.

Windows Blue: Cena

Cenu Windows Blue zatím neznáme. Microsoft by za upgrade mohl chtít menší poplatek, může se však rozhodnout, že systém poskytne svým dosavadním uživatelům zcela zdarma.

Zdroj: IDG News Service

Našli jste v článku chybu?
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).