Hlavní navigace

Vše, co potřebujete vědět o iOS 7 - 3. díl

Sdílet

Chris Martin 13. 9. 2013

Předchozí díl

Siri

Díky novým ženským i mužským hlasům zní Siri evidentně lépe. Asistent iOS 7 nyní nově disponuje podporou pro Twitter, Wikipedii a Bing. Má také schopnost měnit nastavení zařízení a přehrávat hlasové zprávy.

iTunes Radio

Pro Apple iTunes sázka do konkurenční společnosti typu Spotify (což je přesně ta služba, která u nás nefunguje) nebo Grooveshark. Společnost službu představuje jako „bezplatné internetové rádio na základě hudby, kterou posloucháte na iTunes“. Jde o součást nové aplikace Music a obsahuje více než 200 stanic včetně Features Station organizované společností Apple, a stanicemi se specifickými žánry.

Apple ke službě říká: „iTunes Radio se vyvíjí na základě hudby, kterou přehráváte a stahujete. Čím více používáte iTunes Radio a iTunes, tím více [tato služba] ví, co rádi posloucháte, a tím více personalizovaný bude váš zážitek.“

iTunes Radio bude zahrnovat také integraci Siri, schopnost zakoupit jakoukoliv poslouchanou hudbu jediným kliknutím a premiérové poslechy novinek od nejprodávanějších umělců.

App Store

Nová funkce v App Storu zvaná „Populární aplikace v mé blízkosti“ dělá přesně to, co byste od ní očekávali. Ukazuje vám aplikace na základě vaší geografické pozice. Ve storu je také nová kategorie pro děti.

Další funkce

• Nový zámek aktivace Find My iPhone vyžaduje vaše Apple ID a heslo předtím, než budete moci vypnout aplikaci Find My iPhone, vymazat data nebo znovu aktivovat zařízení poté, co bylo vzdáleně promazáno;

• Noční režim v aplikaci mapy, který reaguje na okolní světlo, pokud telefon používáte v tmavém prostředí;

• FaceTime audio pro kvalitní hovory přes datovou síť;

• Synchronizace oznámení, takže když uzavřete oznámení (notifikaci) na jednom z vašich zařízení, je okamžitě uzavřeno i na ostatních vašich zařízeních;

• Blokování telefonu, FaceTime a zpráv pro zabránění určitým lidem v tom, aby vás kontaktovali;

• Podpora Tencent Weibo pro uživatele v Číně, dvojjazyčný čínsko-anglický slovník a zlepšený vstup čínštiny včetně rozpoznání ručně psaných znaků;

• Schopnost efektivnější implementace a správy iPhonů a iPadů ze strany firem; • Vylepšená integrace pro použití telefonu v autě.

Jazyky

Podle Apple budou v době spuštění systému patřit mezi podporované jazyky americká angličtina, francouzština a němčina, přičemž další jazyky budou postupně přibývat.

Zdroj: IDG News Service

Našli jste v článku chybu?