Hlavní navigace

Vše, co potřebujete vědět o iOS 7 - 2. díl

Sdílet

Chris Martin 12. 9. 2013

Předchozí díl

Control Center (ovládací centrum)

Ovládací centrum poskytuje uživatelům možnost jednoduchého přístup ke klíčovým nastavením. Švihněte prstem směrem odspodu displeje a budete moci ovládat Wi-Fi, režim Letadlo, Bluetooth, režim „Nerušit“, jas displeje a přehrávání hudby. K dispozici je také přímý přístup k aplikacím, jako jsou hodiny, fotoaparát, kalkulačka a baterka.

Notification Center (centrum oznámení)

V iOS 7 bude centrum oznámení dostupné z uzamykací obrazovky. Nová funkce „Today“ (dnes) vám nabídne shrnutí vašeho dne včetně počasí, dopravy a pracovních i soukromých schůzek.

iPhone 5CMultitasking

Podle Apple se v nové verzi systému zlepšil, a to hlavně díky intuitivnějšímu a vizuálnímu způsobu přepínání mezi aplikacemi. iOS 7 bude vědět, které aplikace používáte nejvíce, aby je mohl aktualizovat, a navíc API umožní vývojářům multitasking a aktualizace aplikací na pozadí.

AirDrop

Chcete-li cokoliv sdílet s někým, kdo je právě poblíž, je AirDrop způsobem, jakým to budete v iOS 7 realizovat. Aplikace vám ukáže, kdo je blízko vás a s kým je tedy možno sdílet obsah přímo a šifrovaně. Podle Apple nebude tato technologie vyžadovat žádnou síť ani nastavení.

Camera (fotoaparát)

Aplikace Camera v iOS 7 vám umožní používat filtry v reálném čase, čímž se bude řadit po bok úspěšných aplikací od externích vývojářů. Díky jedné z funkcí budou moci uživatelé rychle přepínat mezi fotografiemi, videem, čtvercovým snímkem a režimem panorama, a to pouhým švihnutím prstu. Představte si to jako více ploch v OS X.

Fotografie

Přepracovaná aplikace Photos v iOS 7 představuje věc zvanou „Moments“. Jde o nových způsob organizace fotografií a videí uživatelů na základě času a geografického umístění. Oddálení obrazovky zobrazí všechny fotografie organizované podle Moments, sbírek Moments a let.

iCloud Photo Sharing (sdílení fotografií iCloud) znamená, že k vašim sdíleným fotografiím budou moci svými snímky přispívat i přátelé a rodina. Nový náhled Activity zobrazuje aktualizace všech vašich sdílených „streamů“ dohromady.

Safari

Safari má nový vzhled, což uživatelům umožňuje vidět více obsahu díky surfovacímu režimu celé obrazovky. Nové políčko pro chytré vyhledávání navíc pomáhá zjednodušovat vyhledávání, k dispozici je i nový náhled na záložky a otevřené panely v prohlížeči.

iCloud Keychain bezpečně ukládá všechny vaše hesla a detaily kreditních karet, vylepšená rodičovská kontrola pak znamená, že můžete automaticky blokovat stránky pro dospělé nebo povolit přístup pouze ke konkrétnímu seznamu webů.

Pokračování

Našli jste v článku chybu?