Hlavní navigace

Vše, co potřebujete vědět o iOS 7 - 1. díl

Sdílet

Chris Martin 11. 9. 2013

Datum vydání

Beta verzi iOS 7 si můžete stáhnout už teď... tedy pokud jste členem programu pro vývojáře Apple iOS Developer Program. Ani ostatní už však nebudou čekat příliš dlouho – Apple potvrdil, že iOS 7 bude vydán 18. září, tedy nepříliš dlouho před iPhonem 5S a 5C.

Jak iOS 7 získat

iPhone 5SJak jsme uvedli výše, aktuálně mohou systém získat pouze vývojáři. Pro stažení programu se musíte stát právě vývojářem softwaru, připojit se k již zmíněnému vývojářskému programu Apple a stáhnout si aktuální verzi iOS 7 ze stránek výrobce.

Členství v programu stojí 60 liber (asi 1 800,- Kč) ročně a budete muset podepsat dohodu o mlčenlivosti. To znamená, že o předběžných verzích softwaru nebudete moci hovořit s nikým mimo Apple a členy stejného vývojářského programu.

Pro obyčejné smrtelníky bude iOS 7 k dispozici jako softwarová aktualizace prostřednictvím iTunes, a to právě od 18. září. Vám jen stačí rozhodnout se, kdy chcete upgradovat a jestli chcete upgradovat „vzduchem“ nebo stažením na počítači nebo notebooku a následnou synchronizací.

Nyní si řekneme něco o nových funkcích v iOS 7, také to, v jakých jazycích bude systém k dispozici a na jakých zařízeních budete moci systém aktualizovat.

Můžu upgradovat na iOS 7?

Asi chcete vědět, zda vůbec budete schopni získat iOS 7. Jestliže máte iPhone 4 nebo novější, iPad 2 nebo novější, iPad mini nebo iPod touch páté generace, pak budete. Jako obvykle Apple upozorňuje, že „funkce nemusejí být dostupné na všech produktech“.

Modely iPhone 5S a iPhone 5C budou ve chvíli svého vydání s iOS 7 již dostupné.

Nové funkce

Předtím, než začneme s popisem nových funkcí, měli bychom zdůraznit, že iOS 7 je velkou změnou. Craig Federighi, viceprezident Applu pro softwarové inženýrství, to nazval „nejvýznamnější aktualizací iOS od dob původního iPhonu.“

Touch ID

Nyní, když už Apple představil nový iPhone 5S, potvrdil také funkci Touch ID v iOS 7. Díky čtečce otisků prstů, která je integrována do tlačítka Home nového iPhonu, mohou nyní uživatelé při přístupu k zařízení skenovat svůj prst, namísto používání vstupního hesla. Touch ID bude moci být použito například i pro ověření Apple ID, když si budete chtít koupit novou aplikaci.

Pokračování

Našli jste v článku chybu?