Hlavní navigace

Vrcholový smartphone LG G3 bude představen 27. května. Jaký (nejspíš) bude?

Sdílet

Pavel Kreuziger 16. 5. 2014

Předchůdce novinky, LG G2, byl představen v průběhu srpna 2013. Mluvilo se o něm hlavně v superlativech. Většina recenzentů i uživatelů z něj byla nadšená a svému nástupci nasadil vysokou laťku.

Společnost nedávno přišla s oficiálním „teaser“ videem, které ukazuje jednoduchý design a metalické tělo. Více jsme se za 36 vteřin nedozvěděli. Na internetu se objevilo i několik uniklých neoficiálních fotografií, z nichž asi nejznámnější pochází ze známého a docela důvěryhodného twitterového účtu @evleaks.

LG G3

Pokud jde o specifikace, je velice pravděpodobné, že bude nový smartphone disponovat Quad HD (QHD) displejem. Podle americké sítě Sprint by rozlišení mělo být opravdu 2 560 × 1 440 pixelů. Pokud se potvrdí velikost displeje 5,5 palce, znamenalo by to hustotu pixelů 534 ppi!

Další věcí, o které se mluví, je osmijádrový procesor zvaný Odin, který se skládá ze čtyř jader Cortex-A15 taktovaných na 2,2 GHz a dalších čtyř jader Cortex-A7 s frekvencí 1,7 GHz. Jedná se o tzv. big.LITTLE konfiguraci ARM, která znamená výraznou úsporu energie a tím pádem i prodloužení životnosti baterie.

Mluví se i o vylepšené optické stabilizaci u fotoaparátu, který by měl mít buďto 13 megapixelů jako G2 nebo 16 megapixelů. Tak i tak by měl umět natáčet video v rozlišení 4K.

Zdroj: IDG News Service

Našli jste v článku chybu?