Hlavní navigace

VLC 3.0 přidává podporu Chromecastu a další novinky

12. 2. 2018

Sdílet

Po třech letech vývoje se na všechny platformy dostává VLC 3.0 „Ventari“. Nová verze je k dispozici z webu Videolan.org a také z příslušného obchodu s aplikacemi pro vaše zařízení.

Ze spousty novinek vyčnívá podpora Chromecastu, jež je však prozatím k dispozici pouze pro Windows (desktop) a Android, nicméně podle vydavatele se brzy mohou těšit i uživatelé aplikací z Apple Store a Windows Store.

Díky podpoře Chromecastu ve VLC dokáže VideoLAN obejít omezení u těch formátů médií, které Chromecast nativně nepodporuje. VLC dokáže video opětovně zakódovat přímo za chodu, což umožní jeho kompatibilitu s Chromecastem.

Inovované uživatelské rozhraní VLC 3.0 není tak radikální změnou jako u předchozí verze, přesto jde o změnu patrnou. Ikony v dolní části okna jsou čistější a nové jsou i malé ikony využívané v rámci položek menu.

Verze 3.0 zároveň přidává podporu 360stupňového videa a 3D zvuku, což mají být přípravné funkce verze VLC pro virtuální realitu, jež má být vydána v polovině dubna.

K dalším funkcím patří přímá podpora HDR na Windows 10 Fall Creators Update a novějších či hardwarové dekódování na všech platformách pro lepší výkon a menší zátěž pro CPU.

Zdroj: PCWorld.com

Našli jste v článku chybu?
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).