Hlavní navigace

Vlastnosti telefonu zakladatele Androidu unikly na benchmark

19. 4. 2017

Sdílet

Nyní se na benchmarku GFXBench objevily specifikace zařízení, jež nese plný název Essential FIH-PM1. Jako první si jich všiml ruský web Mobiltelefon.

Mezi vlastnostmi se uvádí, že smartphone bude vybaven Androidem 7.0, 2,2GHz osmijádrovým čipsetem od Qualcommu (Snapdragon 835), 4 GB RAM, 12MP 4K zadním fotoaparátem a 8MP předním, který je taktéž schopen nahrávat 4K. To vše zní velmi dobře, uvážíme-li předpokládanou cenu, která by měla činit 649 dolarů, tedy v přepočtu 16 200 Kč (no dobře, v našich podmínkách to bude tak 18 tisíc, jestli vůbec). Na trh, alespoň ten americký, má novinka přijít v polovině letošního roku.

Některé další specifikace na GFXBench jsou zřejmě trochu mimo. Ačkoliv se totiž displeje smartphonů neustále zvětšují, nebude mít FIH-PM1 uváděných 18 palců diagonálně, neboť by to trochu komplikovalo přenášení; předpokládá se, že půjde o 5,5 palce.

Stejně jako Galaxy S8 (2 960 x 1 440) a LG G6 (2 880 x 1 440) bude mít i zařízení značky Essential nezvyklé rozlišení, způsobené jeho bezokrajovým displejem. V tomto případě jde o 2 560 x 1 312 pixelů.

Kromě toho bude přístroj vybaven větším než uváděným 10GB úložištěm, ačkoliv to správné číslo je odhadováno na 16 GB, což není moc – za nedostatečných pro smartphone je nyní považováno i 32 GB.

Konečné specifikace se však po vstupu zařízení na trh mohou samozřejmě lišit. Uvidíme, zda se slibný model dostane i na náš trh. Sice není problém si ho objednat odjinud, na druhou stranu v takovém případě počítejte s komplikacemi s případnou reklamací.

Zdroj: Techspot.com

Našli jste v článku chybu?
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).