Hlavní navigace

Vlakové soupravy Pendolino od včerejška nabízí připojení k internetu přes Wi-Fi

Sdílet

Jan Bednařík 16. 7. 2012

České dráhy na svém oficiálním webu informovaly, že počínaje 15. červencem spustí ve svých vlakových jednotkách Pendolino bezdrátový internet, jež bude cestujícím dostupný v rámci jízdného. Vlakové internetové připojení, které České dráhy propagují pod jménem ČD WiFi je zatím v testovacím provozu. Kromě samotného přístupu k webu budou mít dle slov zástupců ČD cestující brzy k dispozici také online informace o jízdě vlaku i poskytovaných službách.

„Během několika dnů vám po přihlášení k síti „CDWiFi“ bude k dispozici také palubní portál, na kterém naleznete podrobné informace o jízdě vlaku, informace o přípojích, služby na palubě, jídelní a nápojový lístek, online zpravodajství a další zajímavý obsah,“ uvádí společnost na svém webu.

Samotné připojení k internetu mají zprostředkovat všichni čeští mobilní operátoři tak, aby České dráhy dosáhly co nejvyšší dostupnosti. Přesto společnost varuje, že v současnosti jsou některé úseky trati velice špatně pokryté, tudíž nemusí být připojení po celou dobu cesty zcela stabilní. „Bohužel právě pokrytí signálem mobilních operátorů není po celé trase dostatečné, a tak na několika místech můžete pocítit krátkodobý výpadek připojení k internetu. Toto se týká například okolí měst Brandýs nad Orlicí nebo Hoštejn,“ upřesňují situaci České dráhy.

 

Pokračování článku naleznete na našem sesterském magazínu CIO Business World.


Čtěte dále: Internet už doputoval i k Českým dráhám. Přes Wi-Fi se připojíte v Pendolinech


Zdroj: CD.cz

Našli jste v článku chybu?