Hlavní navigace

Vlajkové smartphony jsou stále dražší, ukazuje i Google

20. 9. 2017

Sdílet

Google Pixel 2 a Google Pixel 2 XL budou uvedeny až 4. října, nicméně už teď portál Droid Life „vyčmuchal“ jejich plánované oficiální cenovky. Tedy konkrétně většího z obou modelů, který bude začínat na 849 dolarech za 64GB model a končit na 949 dolarech za model s kapacitou 128 GB. Našince může utěšovat pouze aktuální nízká cena dolaru, jenže je otázkou, zda Google kurzové změny při modelování oficiálních českých cen vezme v úvahu.

Jenže kde není poptávka, není ani nabídka. Ono to totiž nejspíš není tak, že velcí výrobci zkoušejí, co si mohou dovolit, ale spíše tak, že spotřebitelé od svých smartphonů požadují čím dál více. A tak ceny atakující (a v některých případech i přesahující) magickou hranici tisíce dolarů (u nás analogicky 20 tisíc korun) nejsou žádnou výjimkou.

Starší řada Nexus od Googlu byla známa tím, že nabízela téměř výkon vlajkových lodí za zhruba poloviční cenu. Jenže u Pixelů to zatím vypadá, že Google tento obchodní model opouští a naopak přestává dělat kompromisy ve výkonu.

Zdroj: Techspot.com

Našli jste v článku chybu?
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).