Hlavní navigace

Víte, co hledají vaše děti ve volném čase na internetu?

9. 7. 2009

Sdílet

Víte, co hledají vaše děti ve volném čase na internetu?


Společnost Symantec identifikovala nejčastější hledání zadávaná dětmi online. Mezi 100 nejčastějších termínů, které děti hledají, patří podle služby OnlineFamily.Norton weby jako YouTube, eBay a Craigslist a weby společenských sítí jako Facebook a MySpace. Mezi nejčastěji zadávaná se řadí také slova „sex“ a „porno“, kterým patří 6., respektive 10. místo. 12. místo v seznamu zaujímá „fred“, tj. Fred Figglehorn, oblíbená fiktivní posta, jejíž kanál na webu YouTube se stal mezi dětmi hitem. K dalším oblíbeným hledaným termínům patří Twilight, Miley Cyrus, Taylor Swift a písnička „Boom Boom Pow“ skupiny Black Eyed Peas.

Služba OnlineFamily.Norton od svého spuštění v dubnu 2009 poskytla rodičům více než 90 milionů „senzitivních okamžiků“, které mohou využít k poučení svých dětí. Tím, že blokuje pokusy o návštěvu nevhodných webových serverů nebo konverzaci prostřednictvím rychlých zpráv a na tyto aktivity upozorňuje rodiče v reálném čase, dala služba OnlineFamily.Norton rodičům miliony příležitostí promluvit s dětmi o použití počítačů a vhodném chování online. Je to důležitý první krok k rozvíjení dlouhodobého otevřeného dialogu s dětmi o jejich životu online. Nejčastějším prohřeškem byly pokusy o přístup k nevhodným webům, ale dětem bylo znemožněno také odeslání osobních údajů prostřednictvím webu a serverů společenských sítí.

Služba OnlineFamily.Norton je po omezenou dobu k dispozici bezplatně. Rodiče se mohou zaregistrovat a používat službu zdarma. Služba je k dispozici v angličtině na adrese http://onlinefamily.norton.com a poskytuje komplexní filtrování severoamerických a kanadských webů - v češtině funguje pouze v režimu  s omezenou funkčností.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).