Hlavní navigace

Videoportál Voyo.cz ode dneška nabízí ke shlédnutí 3D filmy

Sdílet

Jan Bednařík 15. 6. 2011

Internetový videoportál Voyo.cz nabízí jako první v České republice obsah ve formátu 3D. Jako první budou k dispozici závěrečné díly seriálů Ordinace v růžové zahradě 2 a Ulice, nejnovější čtyři díly seriálu Comeback a americký horor Piraňa. Bohužel se však nejedná o původní 3D formát, ale o softwarový přepočet obrazu tak, aby navodil prostorový dojem. Podobný mechanizmus používají například některé novější 3D televize.

„Jsme velice rádi, že můžeme jako první videoportál na trhu přinést legální 3D obsah," říká Pavel Krbec, ředitel sekce internetu a ostatních interaktivních služeb, a dodává: „Jedná se o náš první krok tímto směrem. V blízké budoucnosti chceme nabídnout tituly, natáčené nativně ve 3D, čímž divákům doručíme výrazně lepší kvalitu trojrozměrného zážitku."

Pro zhlédnutí videa není potřeba žádné speciální vybavení, pouze obyčejné tzv. anaglyfové brýle obsahující červený a modrý průzor. Partner projektu Mall.cz bude tyto brýle přikládat k zakoupeným televizorům, počítačům a mobilním telefonům. Nejedná se nicméně o žádnou specialitu, neboť ty nejobyčejnější anaglyfové brýle s papírovými obroučkami běžně seženete například v papírnictví.

 

Úvodní foto: © Mopic - Fotolia.com

Našli jste v článku chybu?