Hlavní navigace

VideoLAN odvolal svůj zákaz, VLC je tak opět dostupný pro Huawei

Sdílet

Pavel Kreuziger 16. 4. 2019

A důvod? Negativní recenze a údajně špatné rozhodování na straně Huawei. Detaily jsou trochu komplikovanější, nicméně jádrem problému je fakt, že v Huawei vydali softwarovou aktualizaci pro své telefony, která blokuje běh aplikací na pozadí.

VLC se tím dostal do zvláštní pozice – tahle služba totiž danou funkcionalitu potřebuje k přehrávání hudby ve chvíli, když jsou na displeji otevřené jiné aplikace. Aktualizace samozřejmě majitelům telefonů Huawei způsobila spoustu problémů s přehráváním hudby. A tito lidé následně ventilovali svoji frustraci negativními recenzemi aplikace na Google Play Store.

Nyní to vypadá, že společnost svoje rozhodnutí zvážila – a následně zvrátila. Portál Android Police hlásí, že si majitelé telefonů Huawei mohou aplikaci VLC stahovat znovu, a to pravděpodobně díky částečné změně původní aktualizace ze strany Huawei, k níž došlo před nějakým časem. Konkrétně spočívá v přepnutí funkce vypínání aplikací na pozadí na „volitelné“ namísto výchozího a povinného.

Společnost VideoLAN zprávu potvrdila na Twitteru, ale dodala, že oprava je k dispozici „již celé měsíce.“ Oficiálně však nikdy oznámena nebyla.

Zdroj: Techspot.com

Našli jste v článku chybu?