Hlavní navigace

Verbatim představuje přenosný pevný disk Store ‘n’ Go Universal Storage Module

Sdílet

Jan Bednařík 6. 7. 2012

Verbatim USM (Universal Storage Module) přenosný pevný disk Store 'n' Go poskytuje uživateli maximální flexibilitu. Při použití jako pevný disk připojený k PC může být USM připojen stejným způsobem jako všechny standardní externí USB pevné disky pomocí přiloženého USB 3.0 kabelu. Volitelně jsou k dispozici také FireWire800, eSATA a Thunderbolt, což umožňuje uživateli vybrat si mezi různými typy počítačových rozhraní.

Velká výhoda USM pevného disku však je, že může být připojen k přístroji přímo vybavenému USM slotem. USM je první standardizovaná specifikace definující sloty, aby zcela akceptovaly napájená externí paměťová zařízení mezi produkty spotřební elektroniky. Moduly, sloty a rozhraní navržené v souladu se specifikací SATA USM umožní spotřebitelům bezprostřední přístup k jejich hudbě, filmům, fotografiím a dalšímu obsahu z různých spotřebitelských elektronických výrobků, a bezproblémově přenést obsah mezi zařízeními bez pomoci další energie nebo kabelů.

"Specifikace SATA Universal Storage modul (USM) pro aplikace pro přenosné ukládání dat byla vyvinuta neziskovým průmyslovým konsorciem Serial ATA International Organization (SATA-IO), ve spolupráci s téměř 200 předními technologickými společnostmi”, vysvětluje Peter de Waal, produktový marketingový manažer společnosti Verbatim pro pevné disky. "Tento standard umožňuje vývojářům zabudovat USM sloty do televizí, herních konzolí, set-top boxů, počítačů, dokovacích stanic a dalších produktů spotřební elektroniky tak, aby akceptovaly napájené bezkabelové úložné moduly s integrovaným napájeným SATA rozhraním pro rozšíření úložné kapacity."

Výrobky vybavené USM slotem již nabízí množství různých výrobců, jako jsou například Seagate a Lenovo, ještě více značek a produktů přijde na trh v letech 2012 a 2013. "V budoucnu uvidíme stále více výrobců spotřební elektroniky, jejichž produkty budou obsahovat USM sloty, a tím budou spoluvytvářet nový standard pro datová média," dodává Peter de Waal.

verbatim store n go

  • USM – Universal Storage Module, nový standard založený na SATA pevných discích
  • Úložná kapacita 500 GB a 1TB
  • Balení obsahuje předinstalovaný software (zálohovací software, Green Button software na úsporu energie, formátovací software)
  • USB 3.0 kabel je součásti balení. FireWire800 USM kabel, eSATA USM kabel a adaptér Thunderbolt USM jsou k dispozici samostatně.
  • FAT-32 předformátován, okamžitě připraven k použití pro PC i Mac

 

Store 'n' Go USM je nyní k dispozici v maloobchodních prodejnách za ceny 2 490 Kč (500 GB) a 3 590  Kč (1 TB).

 

Zdroj: TZ Verbatim

Našli jste v článku chybu?