Hlavní navigace

Verbatim představuje nová úložná zařízení a LED osvětlení

Sdílet

Jan Bednařík 1. 8. 2011

Americká společnost Verbatim představí na letošním veletrhu IFA konajícím se v Berlíně od 2. do 7. září své poslední inovace z oblasti ukládání dat a osvětlení. Návštěvníci si budou moci prohlédnout nová SSD řešení stejně jako široké portfolio retailových i profesionálních LED světel, které společnost uvede na trh v září.

 

SSD – alternativa k interním 2,5” pevným diskům

Prvním z produktů, jenž společnost Verbatim představí na veletrhu IFA, je nová generaci SSD disků představujících alternativu ke klasickým harddiskům s magnetickými plotnami. SSD disky zajistí vysokou přenosovou rychlost až 250 MB/s při čtení a 180 MB/s při zápisu, rychlejší bootování systému, kratší dobu odezvy, delší výdrž na baterie a také lepší odolnost vůči nárazům.

Balení obsahují detailní instalační příručku ve 12 jazycích, speciální box umožňující používat disk externě a dále klonovací software, který bezpečně zkopíruje všechna data z původního disku na nový SSD disk. SATA SSD bude dostupný v říjnu v kapacitách 64, 128 a 256 GB.

SSD

LED osvětlení – retailové a profesionální řady

Společnost dále představí dvě kategorie LED osvětlovacích produktů, jež se na trhu objeví v září. První z nich je určen pro profesionální osvětlovače a druhý pro retailový prodej. V řadě retailových produktů zákazníci naleznou typy MR16, PAR16, Classic A a svíčky. Dle výrobce získají uživatelé oproti tradičním žárovkám a zářivkám výhodu v podobě značné energetické a finanční úspory. V profesionální řadě se potom objeví typy PAR16, PAR30, PAR38, AR111, MR16, R63, Classic A a Classic B. Tyto produkty jsou vhodné zejména pro instalace např. v hotelových či restauračních řetězcích, kancelářských blocích nebo na výletních lodích.

LED

Store ‘n’ Go Traveller – nová řada přenosných disků se SuperSpeed USB 3.0

Kategorii externích úložných zařízení společnost Verbatim rozšíří o nový Store ‘n’ Go Traveller , 2,5“ externí disk, jenž bude k dostání v černém a stříbrném provedení s gumovými okraji. Dalším novým 2,5“ pevným diskem je Store ‘n’ Go Executive s kapacitami 500 GB a 750 GB, který nabízí 256-bitové hardwarové AES šifrování pro vysokou úroveň zabezpečení dat. Executive je k mání ve třech barevných provedeních a sice v grafitové šedé, stříbrné a leskle černé. Disk disponuje citlivým dotykovým tlačítkem, které umožňuje uživateli aktivovat některou z přednastavených funkcí. Verbatim současně představí novou řadu 3,5“ externích stolních disků Store’n’Save s kapacitou až 3 TB.

Executive

100GB Blu-ray

Návštěvníci stánku Verbatim uvidí také nové trojvrstvé nosiče Blu-ray BD-R XL s kapacitou 100 GB a čtyřnásobnou rychlostí zápisu. Zatímco standardní Blu-ray disky mají kapacitu 25 GB na jednu vrstvu a dvojvrstvé nabízejí kapacitu 50 GB, BD-R XL disk přidává ještě třetí vrstvu k dosažení celkové kapacity 100 GB. Trojvrstvá technologie Verbatimu byla certifikována BDA (Blu-ray Disc Association) a do prodeje by se měla dostat během prvního čtvrtletí 2012.

BluRay

Našli jste v článku chybu?