Hlavní navigace

Verbatim představil novou diskovou sadu SATA-II SSD Upgrade Kit

Sdílet

Jáchym Krasek 7. 1. 2012

Nový SATA-II Solid State Drive Upgrade Kit od Verbatimu je snadným řešením pro uživatele, kteří chtějí upgradovat na SSD disk. V porovnání s klasickým diskem nabízí SSD vyšší výkon systému i aplikací a rychlejší start počítače. K dalším výhodám SSD patří větší výdrž přenosného počítače na baterii a tichý provoz. Protože SSD disky neobsahují pohyblivé části, nabízí také vyšší odolnost proti otřesům.

Přiložený software NTI Echo Cloning umožňuje dle výrobce snadné zkopírování všech dat a operačního systému z interního disku na SSD, operační systém tak není nutné znovu instalovat. Disková sada obsahuje také USB rámeček pro možnost připojení disku v externím režimu.

Přiložený USB rámeček je rovněž možné využít pro stávající disk, ze kterého lze udělat disk externí. Upgrade Kit je k dostání ve dvou kapacitách. Varianta se 64 GB nabízí rychlost zápisu až 225 MB/s a rychlost čtení až 265 MB/s. Dvojnásobná varianta se 128 GB nabízí shodnou rychlost zápisu a o 5 MB/s vyšší rychlost čtení.

SATA-II Solid State Drive Upgrade Kit je již k dostání v obchodech za doporučené ceny 3 490 Kč (64 GB) a 5 190 Kč (128 GB) včetně DPH.

Našli jste v článku chybu?