Hlavní navigace

Verbatim: nové přenosné pevné disky pro uživatele Mac

Sdílet

Jan Bednařík 3. 12. 2010

Společnost Verbatim představila externí pevný disk, který byl vytvořen speciálně pro komunitu Mac – Store ‘n’ Go Mac Portable Hard Drive. Jeho minimalistický design v černém nebo bílém lesklém provedení podle výrobce  ladí s každým MacBookem. Verze pro uživatele Mac obsahuje kombinované rozhraní USB 3.0 SuperSpeed/FireWire 800 a souborový systém HFS+, zatímco druhá verze nabídne rozhraní USB 3.0 SuperSpeed a souborový systém FAT32 a je tudíž vhodná i pro uživatele PC. Oba modely jsou k dostání v obchodech s kapacitou 500 GB za doporučené ceny 2 589 Kč (verze s jedním rozhraním) a 2 869 Kč (verze s dvěma rozhraními). Model s kapacitou 1 TB bude k dostání v prvním čtvrtletí 2011.

Obě verze přenosného pevného disku Verbatim Store ‘n’ Go Mac nabízejí kapacitu 500 GB (k dostání již nyní) a 1 TB (k dostání od prvního čtvrtletí 2011). Rozhraní USB 3.0 SuperSpeed teoreticky umožňuje až desetkrát rychlejší datové přenosy než USB 2.0 (z hlediska rychlosti sběrnice USB). Verze pro uživatele Mac nabídne jeden port FireWire 800 a jeden USB 3.0 Mini-B. Tato kombo jednotka obsahuje formátování HFS+ a je kompatibilní se zálohovacím softwarem Apple Time Machine.

Přímo na disku Verbatim Store ‘n’ Go Mac se nachází software GREEN BUTTON, který snižuje spotřebu energie tím, že po určené době nečinnosti nebo po manuálním kliknutí na příslušnou ikonu automaticky uvede disk do úsporného režimu.

Našli jste v článku chybu?