Hlavní navigace

Verbatim nechá legendu žít - bude i nadále vyrábět diskety

6. 5. 2010

Sdílet

Verbatim chce i nadále vyrábět diskety

Před několika dny vyslala společnost Sony do světa jasnou zprávu hlásící "Konec disketám", když oznámila zastavení výrobních linek na toto zastaralé médium. Její hlavní konkurent na tomto poli - americká firma Verbatim - však odmítl svou účast na pohřbu prehistorického média a naopak potvrdil pokračování ve výrobě disket i v dalších letech. Uživatelé starých počítačů, ale i mnozí fandové důchodové techniky se tak mohou těšit na další miliony disket.

Verbatimu se loni podařilo prodat jen v Evropě okolo 50 milionů nových disket a i přes konstantní pokles poptávky můžeme očekávat, že se v řádech desítek milionů prodaných nosičů budou pohybovat prodeje i v budoucnu. Postarat by se o to měla především východní Evropa. Jen v samotném Česku se totiž Verbatimu momentálně daří udat na 600 000 disket každý rok.

Čtěte také: Konec jedné éry: Sony přestává vyrábět diskety

Poptávka po zastaralých discích přichází jak z domácností, tak i profesionální sféry, včetně státní správy. Díky vybavenosti milionů počítačů disketovými mechanikami to tak zřejmě bude i v dalších letech.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).