Hlavní navigace

Verbatim na CeBITu 2011 představí novinky z oblasti ukládání dat

Sdílet

Čestmír Žák 3. 2. 2011

Přenosný pevný disk Store ‘n’ Go Executive II

Nový pevný disk Store ‘n’ Go Executive II od Verbatimu nabízí rychlé rozhraní SuperSpeed USB 3.0, úložnou kapacitu 750 GB a 256bitové hardwarové AES šifrování. Executive II vyjadřuje minimalistický design a je k dostání ve čtveřici metalických barev - černá, grafitová, stříbrná a bronzová. Zvláštností disku Executive II je tlačítko snímající dotyk podobně jako dotykový displej. I slabým dotykem tak uživatel může aktivovat některou z přednastavených funkcí. Součástí externího disku je také softwarový balíček zahrnující úsporný software Green Button, formátovací utilitu VHD a nástroje pro synchronizaci a zálohování dat. Disk Executive II bude v obchodech k dostání od března 2011.

Flash disk Store ‘n’ GO USB 3.0

Flash disk Verbatim Store ‘n’ Go USB 3.0 podle výrobce nabízí potřebnou rychlost i kapacitu, navíc se jedná o zařízení typu plug-and-play. Je kompatibilní s operačními systémy Windows, Mac a Linux, stejně jako se staršími porty USB 2.0/1.1. Na hostitelských systémech s podporou USB 3.0 je disk údajně schopen dosahovat přenosové rychlosti až 100 MB/s. Konektor disku je výsuvný, což jej chrání před mechanickým poškozením. Produkt bude brzy k dostání v obchodech v kapacitách 16 GB, 32 GB a 64 GB.

Verbatim 2.5’’ SATA II SSD

Disk Verbatim 2,5” SSD byl navržen jako náhrada za pevné disky používané v laptopech a nabízí přenosovou rychlost až 250 MB/s při čtení a až 220 MB/s při zápisu. Disk, je nabízen v kapacitách od 64 GB do 256 GB. Součástí balení je 3,5“ šuplík a napájecí kabel pro možnost instalace do stolního PC. Produkt bude k dostání koncem roku v edici „Do-it-yourself upgrade kit“, která kromě samotného disku obsahuje také ghosting software, datový kabel a detailní instrukce k jeho instalaci a používání.

Mikro USB disk Verbatim Secure Data

Mikro USB disk Secure Data je vybaven hardwarovým 256-bitovým AES šifrováním. Disk je vyroben prostřednictvím technologie System-in-Package (SiP), která integruje všechny elektronické součástky do zapečetěné schránky, a tím jej což podle Verbatimu chrání před prachem, vodou a výboji statické elektřiny. Všechny mikro USB disky Verbatim podporují operační systémy Windows, Mac a Linux.

Našli jste v článku chybu?