Hlavní navigace

Verbatim a CeBIT: nová datová úložiště

Sdílet

Pavel Kreuziger 6. 3. 2012

První a asi největší novinkou bude tzv. USM disk. USM je zkratkou pro Universal Storage Module a jak je patrné z názvu, jedná se o univerzální řešení skladování dat. Můžeme si ho představit jako pevný disk, který je za pomoci speciálních nástavců a kabelů kompatibilní s různými rozhraními, jako je USB 3.0, FireWire, Thunderbolt nebo SATA. Úložiště bude připojitelné k různým zařízením typu televizí nebo herních konzolí. USM je otevřeným standardem definovaným neziskovým průmyslovým konsorciem Serial ATA International Organization (SATA-IO).

Další novinkou budou nové SATA-III SSD disky, poněvadž (nejen) Verbatim vidí v Solid State řešeních budoucnost. Specialitou SATA-III disků je extra vysoká rychlost čtení (550 MB/s) i zápisu (510 MB/s). Tyto SSD disky jsou dostupné již dnes v kapacitách 120 a 240 GB.

Verbatim bude představovat také řadu USB disků Store 'n' go. Flash disk Store 'n' go V3 USB 3.0 je určen pro rychlé přenosy v kapacitě až 64 GB, Store 'n' go USB Drive+ je zase chráněn gumovým krytem a lze jej připevnit ke klíčence. A nakonec Store 'n' go Micro bude představen v novém designu s dlouhou šňůrkou pro pohodlné přenášení.

Našli jste v článku chybu?