Hlavní navigace

Velké firmy čím dál více spoléhají na Linux

12. 10. 2010

Sdílet

Vyplývá to ze studie organizace Linux Foundation, v níž odpovídalo více než 1900 respondentů. Podle studie plánuje přidat nové linuxové servery do svého IT zázemí 76% největších světových firem. Oproti tomu nové servery postavené na Windows přidá jen 41% z nich.

"Pokud bych to měl shrnout do jedné věty, řekl bych, že pro dodavatele Linuxu to budou dobré časy," řekla Amanda McPhersonová z Linux Foundation. Aby byly trendy ve světě Linuxu ještě lépe vidět, soustředila se studie především na 400 největších respondentů, kteří mají roční tržby 500 milionů dolarů a více nebo více než 500 zaměstnanců.

Zajímavé je také srovnání toho, zda společnosti plánují pouze přikoupit nové linuxové servery nebo přecházejí na Linux z Windows. Podle výsledků studie nové servery plánuje pořídit 66% respondentů, zatímco zbytek přejde z Windows. "Microsoft budou tyto přechody stát hodně peněz," dodala McPhersonová. A i když by se mohlo zdát, že na Linux firmy přecházejí proto, že je zdarma, byl tento důvod u velkých firem až druhotný. Firmy chtějí na Linux prý přejít především kvůli byšší míře bezpečnosti a stability.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).