Hlavní navigace

Vedení Google se obává Bingu

Sdílet

Tomáš Hromada 16. 6. 2009

Vedení Google se obává Bingu

 

Americký deník New York Post či technologický magazín CNet přináší zprávy svorně tvrdící, že v kancelářích Google zavládly velké obavy z konkurenčního projektu Bing, který před několika týdny spustil Microsoft a který se zvládl nebývale rychle etablovat. A to ještě nebyla spuštěna hlavní fáze reklamní kampaně, do níž chce softwarový gigant investovat až sto milionů dolarů. 

Google se zřejmě obává síly a ambicí Microsoftu na poli vyhledávačů. Ty už jsou zřetelné několik let a například loni se projevily ve vyjednávání o koupi vyhledávače Yahoo, z něhož ale nakonec sešlo. Dosud se přitom zdálo, že Google je vůči konkurenci až netečný, jakoby ho nemohlo nic ohrozit.

To se podle jeho zaměstnanců nyní mění a podle všeho se v Google chystají velké změny a vylepšení. Jejich hlavou má být samotný spoluzakladatel Sergey Brin. Ten se postavil do čela zvláštního týmu, jenž má za úkol prozkoumat vyhledávací algoritmy Bingu a porovnat je s těmi vlastními, případně se z nich šikovně poučit.

Odborníci přitom poukazují na skutečnost, že členové vedení k plnění těchto úkonů běžného provozu prakticky nesestupují, což dokládá závažnost současné situace. Analytická společnost ComScore ostatně zjistila, že jen ve Spojených státech amerických vzrostl podíl Bingu na trhu s vyhledávači na 11,1%. To je o celá dvě procenta více než před týdnem.

Našli jste v článku chybu?
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).