Hlavní navigace

VDSL od O2 - až trojnásobně rychlejší internet do domácností

Sdílet

Martin Rippl 10. 5. 2011

Stávající zákazníci O2 získají rychlejší připojení za stejnou cenu, kterou v současné době platí za využívání internetu na doma. Při uzavření smlouvy na 12 měsíců si mohou potřebný modem zakoupit za symbolickou 1 Kč. Pro zákazníky, kteří se nachází mimo VDSL pokrytí, jsou připraveny slevy u partnerů O2 Extra dle výběru. Tito zákazníci dále při závazku na 12 měsíců získají sadu předplaceného Mobilního internetu v hodnotě 995 Kč za 1 Kč.

Nabídka není určena těm, kteří již využívají zvýhodněnou cenu Internetu na doma. Zákazníci s tarifem O2 Internet Pro s rychlostí až 16 Mb/s budou převedeni na tarif Internet Aktiv s nižší cenou 850 Kč měsíčně. Ověřit dostupnost a možnou rychlost svého pevného internetového připojení může každý na adrese www.zrychlujeme.cz.

Zájemci mohou vybírat z aktualizovaného portfolia tarifů. Nejvyšší varianta nabídne stahování dat rychlostí až 25 Mb/s a odesílání až 2 Mb/s. Ke službě je nabízen také Wi-Fi modem k bezdrátovému pokrytí domácnosti za 999 Kč včetně DPH. Do 31. května 2011 pak získají zákazníci nové tarify za zvýhodněné ceny. Podmínkou je sjednání závazku na 12 měsíců. Uvedené internetové tarify lze za zvýhodněnou cenu kombinovat i s dalšími službami. Podrobnější informace o avizovaných tarifech Internet Optimal a Internet Aktiv jsou k dispozici na webu O2.

Vodafone v závěsu

Zahrnout VDSL do svého portfolia plánuje i Vodafone. Na rozdíl od O2 se však hodlá zaměřit výhradně na firemní zákazníky. Se stejnou uváděnou maximální rychlostí tuto technologii nabídne od 1. června letošního roku. Dostupná bude prozatím pro 30 procent obyvatelstva.

O VDSL

VDSL (anglicky Very High Speed DSL) je technologie, která umožňuje rychlejší datový přenos přes existující telefonní vedení. Dochází tak ke zjednodušení jejího nasazení, protože není nutné pokládat nové kabely. K využití VDSL je potřeba pořídit si VDSL modem. VDSL technologie bude v ČR dostupná do 1,3 kilometru od ústředny. V této vzdálenosti se nachází zhruba polovina českých domácností. Tato technologie je využívána ve více než třiceti zemích světa.

Našli jste v článku chybu?