Hlavní navigace

Microsoft: Osm tipů pro bezpečnější nakupování online s Internet Explorerem 8

12. 12. 2009

Sdílet

Osm tipů pro bezpečnější nakupování online


1.    Používejte automatické aktualizace – Automatické aktualizace operačního systému Windows zajistí pravidelnou instalaci případných bezpečnostních aktualizací a zabrání tak útočníkům zneužít známá slabá místa počítače. Pokud jste to ještě neudělali, můžete si stáhnout také aktuální Internet Explorer ve verzi 8 na www.microsoft.com/cze/windows/internet-explorer.

2.    Aktivně chraňte svůj počítač – Používejte bezpečnostní nástroje - firewall a antivirový software.

3.    Dejte si pozor na podvody – Škodlivý software a podvodné webové stránky dokáže odhalit Internet Explorer 8 díky technologii SmartScreen.

4.    Chraňte se před nejnovějšími útoky – Útočníci na internetu využívají stále modernější metody, jako je cross-site scripting, který slouží k získání citlivých údajů.

5.    Nenechte se zmást podvodnými weby - Aplikace Internet Explorer 8 pomáhá identifikovat falešné webové stránky se zavádějícími adresami. Název domény v panelu Adresa je zvýrazněn černou barvou, uživatel tak snadno pozná skutečnou adresu webové stránky. Podobné funkce opět nabízejí ale i další internetové prohlížeče.

6.    Dbejte na své soukromí – Funkce Procházení se službou InPrivate zabrání tomu, aby se v počítači ukládaly informace o navštívených stránkách.

7.    Plaťte pouze šifrovaně – Při platbě v online obchodech zadávejte číslo své platební karty pouze na zabezpečených webových stránkách ověřených online obchodů. To, zda je stránka zabezpečená, poznáte podle zeleného podbarvení adresy v aplikaci Internet Explorer 8 nebo podle toho, že adresa začíná znaky https, nikoliv běžným http.

8.    Neodpovídejte na zvědavé e-maily – Nikdy do zpráv elektronické pošty neuvádějte číslo platební karty, přihlašovací jméno a heslo k elektronické poště, internetovému bankovnictví nebo ke svému profilu v sociálních sítích. Banky ani žádné jiné důvěryhodné instituce nebudou požadovat zaslání těchto údajů e-mailem. Vyvarujte se také odpovědi na e-maily, které nabízejí podezřele levné služby a zboží, zvláště když jsou psané anglicky nebo špatnou češtinou.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?