Hlavní navigace

Válka hackerů se Sony má další oběti

Sdílet

Jakub Vitásek 26. 5. 2011

Sony tuto stránku pohotově uzavřela a provádí kontrolu škod. Ukradenými daty se zatím chlubí „Libanonský hacker“ na svém Twitteru a na samostatné stránce, kde je umístěn jeden tisíc jmen s přiřazenými e-mailovými adresami a kódovanými hesly. Zprávy o tomto útoku přišly den po tom, co Sony přiznala, že hackeři napadli řeckou stránku Sony BMG a odcizili osobní údaje více než 8 500 lidí. O víkendu byla také napadena indonéská stránka Sony Music Entertainment, společnost ovšem tvrdí, že informace zůstaly netknuté.

„Sony Ericsson stáhla stránku z bezpečnostních důvodů, můžeme vás ujistit, že jde o samostatnou stránku, která není nikterak propojena s globální databází Sony Ericssonu,“ přiblížila Sony. Situaci si můžete prohlédnout i po najetí nakanadský e-shop.

Nejbrutálnějším útokem bylo samozřejmě tučně medializované napadení sítě PlayStation Network, z níž bylo odcizeno přes 100 milionů účtů s detailními informacemi. Škoda tohoto masivního úniku dat se odhaduje na 170 milionů dolarů, což je vskutku nechutná suma.

Ochraňte svá data před masivními útoky hackerů

Jako reakci na zmiňované útoky jsme si pro vás připravili sérii bezpečnostně laděných článků, ve které se dozvíte potřebné informace o útocích tohoto typu, a také vám poradíme, jak se před únikem citlivých dat chránit a zamezit tak jejich případnému zneužití.

Našli jste v článku chybu?