Hlavní navigace

Sony Vaio E - barevná čtrnáctka

Sdílet

Čestmír Žák 26. 3. 2010

Sony Vaio E - barevná čtrnáctka


Novinka nabízí 14palcový (čili 35,5 cm) displej VAIO s  rozlišením 1600x900 bodů poměrem stran 16:9 a LED podsvícením. Stisknutím tlačítka WEB se dostanete na internet, a to aniž byste museli startovat operační systém. Funkce Quick Web Access nově nabízí procházení stránek pomocí záložek a možnost rozdělení okna pro zobrazení dvou stránek vedle sebe. K dispozici je také tlačítko ASSIST pro rychlý přístup k funkci VAIO Care – údržbě, diagnostice a řešení problémů vašeho notebooku.

Uvnitř 14palcových notebooků VAIO najdete procesor typu i3 z nové rodiny Intel Core, který je doplněn 4 GB paměti DDR3. Grafická karta ATI Mobility Radeon HD 5145 podle výrobce zvládá úpravu fotografií, přehrávání filmů ve vysokém rozlišení HD i prohlížení webových stránek s intenzivním využitím multimédií.

 

Vaio

Tři USB porty umístěné na boční straně přístroje doplňuje čtvrtý vysokorychlostní výstup eSATA/USB, který umožňuje přenos na externí disk rychlostí až 5x vyšší než rozhraní USB2.0. Program Media Gallery, který se spouští tlačítkem na čelním panelu, se stará o poslech hudby, prohlížení fotografií nebo sledování videa. Třídění, úprava a sdílení oblíbených souborů se realizuje prostřednictvím programu PMB (Picture Motion Browser) VAIO Edition.

Uvedeny budou barevné varianty bílá, černá, jasně růžová nebo modrá. Pro doplnění uvádím, že doporučená MOC (včetně DPH) tohoto modelu je 23.990 Kč. Nejnovější 14palcové multimediální notebooky řady VAIO E budou v prodeji od konce března 2010.

 

Našli jste v článku chybu?
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).