Hlavní navigace

V únoru bude další microSD karta s rekordní kapacitou

23. 1. 2018

Sdílet

A to ve prospěch britské společnosti Integral Memory, která titul jedničky získá s vůbec první microSD kartou na trhu, jež se bude pyšnit kapacitou 512 GB.

S přenosovými rychlostmi do 80 MB/s není karta Integral Memory zdaleka tak rychlá jako konkurenční model SanDisk Ultra se 100 MB/s. SDXC karta má specifikaci UHS-I U1, což znamená, že by měla dosahovat minimální rychlosti sekvenčního zápisu 10 MB/s. Kromě toho splňuje standardy V10 pro přenos videa, což znamená, že bez problémů dokáže zachycovat video ve Full HD.

Integral ve své tiskové zprávě uvádí, že po uvedení cloudových úložišť sice vyvstaly otázky ohledně budoucnosti paměťových karet, nicméně mezi spotřebiteli je tento formát oblíbenější než kdy jindy, a to částečně kvůli poptávce po větším ukládacím prostoru na mobilních zařízeních.

Samotná karta má být uvedena v únoru. O ceně a dostupnosti mimo Velkou Británii se zatím nehovořilo, ovšem 400GB SanDisk stojí aktuálně okolo 4 500 Kč (Heureka.cz), takže očekávejte, že novinka od Integral Memory bude ještě o něco dražší.

Zdroj: Techspot.com

Našli jste v článku chybu?
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).