Hlavní navigace

V Safari budou nově standardně blokovány Flash i Java

16. 6. 2016

Sdílet

Není žádným tajemstvím, že by americká společnost ráda viděla jen weby, které přeskočí z této velice často děravé technologie na HTML5 – to totiž dokáže zpracovat většinu úloh stejně, aniž by kompromitovalo uživatelskou bezpečnost. Svým aktuálním krokem však Apple vývojáře webů začíná tímto směrem popohánět s ještě větší vervou.

Od Safari verze 10 na macOS Sierra totiž prohlížeč začne blokovat Flash na všech webech dokonce i v případě, že máte nainstalovaný plug-in, což bude od uživatelů vyžadovat, aby tuto technologii aktivovali ručně na každém webu zvlášť. Jestliže navštívíte web, který používá Flash i HTML5, načte Safari automaticky druhou z těchto technologií. To údajně povede ke zvýšení výkonu i výdrže baterie.

Apple však ze svého prohlížeče nevypouští pouze Adobe. Ve výchozím nastavením budou blokovány i další plug-iny včetně QuickTime, Silverlightu a Javy a vy si je tak budete taktéž muset aktivovat manuálně.

Od Flashe se nedistancuje jenom Apple, ale i Microsoft, Google či Mozilla. Prohlížeč Chrome od Googlu již začal blokovat flashové reklamy a ještě letos začne Flash blokovat ve výchozím nastavení mimo několik největších webů – hlavním rozdílem je, že Chrome má Flash plug-in již předinstalován a automaticky jej bude aktualizovat na jeho nejnovější verzi. Edge od Microsoftu zobrazuje Flash pouze v případě, že se jedná o ústřední prvek webu, na který se právě díváte, a Mozilla pak blokuje verze Flashe se známými bezpečnostními zranitelnostmi.

Zdroj: Techspot.com

Našli jste v článku chybu?
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).