Hlavní navigace

V Redmondu proběhlo historicky první setkání manažerů Microsoft inovačních center celého světa

12. 9. 2009

Sdílet

MIC Summit

MIC Brno na setkání slavilo velký úspěch, díky své dosavadní aktivitě a programům pro podporu podnikání bude následující rok zasedat s dalšími 9 MIC z celého světa v Poradním sboru MIC. Ten bude usměrňovat činnost všech světových center.

MIC Summit byl historicky prvním setkáním manažerů jednotlivých Microsoft inovačních center. Zároveň šlo o první akci pořádanou společností Microsoft, na kterou se sjeli zástupci z tak rozličných prostředí. Na jednom místě o společných krocích diskutovalo 73 zástupců univerzit, vládních organizací i komerčních firem provozujících Microsoft inovační centra ve 40 zemích světa.


Obsahem jednání byla především koordinace mezinárodní spolupráce a možnosti podpory začínajícím inovativním IT firmám díky lokálním i celosvětově aplikovatelným programům. Ty vzniknou na základě nejlepších zkušeností vybraných center. Dále se na konferenci jednalo o propojení komerční a akademické sféry při práci na projektech v rámci konceptu otevřené inovace. Velké úsilí bylo věnováno i koordinaci a startu programů zaměřujících se na nadané studenty, ať už jde o pomoc při práci na projektech pro celosvětovou technologickou soutěž Imagine Cup nebo o unikátní vzdělávací program MIC Akcelerátor, předložený MIC Brno, který by měl umožnit studentům realizovat jejich podnikatelské záměry.


Akce MIC Summit v centrálním sídle společnosti Microsoft se zúčastnili manažeři center, které hrají klíčovou roli v rámci celosvětové sítě MIC Network. Českou republiku na konferenci zastupoval Michal Hrabí, manažer Microsoft inovačního centra Brno.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).