Hlavní navigace

V prodeji jsou nové powerline adaptéry od TP-Linku

Sdílet

Pavel Kreuziger 18. 3. 2013

Powerline adaptéry, které jsou určeny pro přenos dat prostřednictvím elektrické sítě, zapojíte do elektrické zásuvky. Jeden z nich dáte do zásuvky v místnosti, kde se nachází směrovač signálu, druhý potom v místě, kde je signál špatný (nedosáhne tam signál z routeru). Díky přenosové rychlosti až 500 Mb/s můžete adaptéry využít třeba ke streamování HD videa nebo 3D filmů.

V úsporném režimu je příkon obou zařízení snížen až o 85 procent. Úsporný režim naskočí ve chvíli, kdy adaptéry zjistí nulový přenos dat. K podporovaným funkcím patří třeba QoS, což je prvek, který umožňuje prioritizaci určitého typu síťového provozu nad jiným (například větší průtok pro online hry a menší pro stahování souborů).

K nastavení adaptérů v síti stačí tři kroky: zaprvé zapojíte oba přístroje do elektrických zásuvek, zadruhé je propojíte s kýženými zařízeními pomocí ethernetového kabelu (první adaptér s výchozím směrovačem a druhé s koncovým zařízením, například notebookem) a zatřetí stisknete tlačítko, jehož pomocí oba adaptéry spárujete.

Sadu TL-PA4010KIT lze koupit již nyní za doporučenou maloobchodní cenu 1 196,- korun včetně daně.

Zdrj: TZ TP-Link

Našli jste v článku chybu?