Hlavní navigace

Uživatelů Twitteru rekordně přibývá

9. 4. 2010

Sdílet

Uživatelů Twitteru rekordně přibývá


Matt Sanford včera na oficiální blog Twitteru napsal, že více než 60% registrovaných účtů na této sociální síti patří uživatelům mimo USA. Podle grafu, který Sanford na blogu publikoval, převýšil počet ne-amerických uživatelů ty z USA v září minulého roku.

Twitter je v současné době kromě angličtiny dostupný ve Francouzštině, Němčině, Italštině, Japonštině a Španělštině. Podle společnosti roste počet uživatelů v určitých zemích především poté, co službu začne používat nějaká celebrita či politik.

To je třeba případ Kolumbie, kde počet uživatelů Twitteru vzrostl o 300% poté, co službu začal využívat známý politik Piedad Ruiz. "Chceme, aby Twitter byl v tolika řečích, v kolika to jen bude možné," řekl na nedávné konferenci spoluzakladatel Twitteru Biz Stone.

Twitter nedávno představil i verzi své sítě pro mobilní telefony - v současné době společnost spolupracuje s pětašedesáti mobilními operátory, kteří poskytují uživatelům této sociální sítě levnější SMS zprávy pomocí nichž mohou rozesílat a přijímat statusy.

 

Zdroj: PCW

 

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).