Hlavní navigace

Uživatelské rozhraní Windows 8 se ponese v duchu MS Office

Sdílet

Martin Rippl 4. 4. 2011

Podle uniklých snímků to vypadá, že se Microsoft v připravovaném operačním systému Windows 8 rozhodl nahradit klasické rozhraní tzv. ribonny, neboli pásy karet, jež aktuálně využívají programy z kancelářského balíku Microsoft Office - Word, Excel a PowerPoint.

Částečně již bylo ribbonů využito v případě Malování či WordPadu ve Windows 7, nyní by se však změna měla dotknout komplexně celého rozhraní, tedy průzkumníku. V něm by měly pásy karet vystřídat doposud používané klasické menu a nástrojovou lištu.

Prozatím není zřejmé, jestli bude zmíněné přepracované rozhraní permanentní změnou či pouhým volitelným módem zobrazení. V současné vývojové verzi se lze ke klasickému rozhraní jednoduše vrátit. Zda bude tato možnost dostupná i ve finální verzi zůstává nezodpovězeno. Může se totiž jednat o pouhé dočasné opatření, jež bude po vyladění nového rozhraní znepřístupněno.

Jelikož se jedná o velmi ranou verzi, chybí v ní cela řada očekávaných vlastností, jakou je například specializovaná podpora tabletů. Již teď je však více než jasné, že co se uživatelského rozhraní Windows 8 týče, půjde o dramatickou změnu.

 

Zdroj: wwwery.com

Našli jste v článku chybu?
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).