Hlavní navigace

Uživatelská data na serverech MegaUpload vydrží další dva týdny

31. 1. 2012

Sdílet

V posledních dnech po internetu kolovaly zvěsti, že by mohl být veškerý obsah serverů MegaUpload ať už legální či nelegální bez náhrady smazán již tento týden. Ira Rothken, právní zástupce společnosti MegaUpload, však tyto informace včera vyvrátil s tím, že by měla být data na serverech zachována minimálně po dobu následujících dvou týdnů. Jak Rothken zmiňuje ve svém tweetu, že se společnosti Carpathia a Cogent, jimž MegaUpload platí za poskytování filehostingových služeb, dohodly na odložení smazání dat.


Američtí federálové ukončili provoz služby MegaUpload 19. ledna a za údajné pirátství, vydírání a praní peněz zadrželi šéfy společnosti. Následně byly zmrazeny bankovní účty MegaUploadu, který nyní nemůže zaplatit společnostem Carpathia a Cogent za poskytnuté služby.

V pondělí se objevily zprávy, že by již tento čtvrtek měla být uživatelská data ze serverů smazána, avšak sami zástupci společnosti Carpathia tvrdí, že o žádném deadlinu nevěděli. „Datum 2.1.2012, na nějž se odkazuje dopis Ministerstva spravedlnosti jako na den, kdy by měla být smazána data uživatelů služby MegaUpload, není založeno na žádné informaci poskytnuté společností Carpathia vládě USA,“ sdělila ve svém prohlášení společnost Carpathia.

Společnost však dále dodává, že nedisponuje prostředky, jež by jí umožnily data uživatelům navrátit. „Carpathia Hosting nemá a nikdy neměla přístup k datům uloženým na serverech společnosti MegaUpload a nedisponuje žádným mechanizmem, který by jí umožnil uložená data uživatelům zpřístupnit.“

Několik pirátských skupin již učinilo pokusy o záchranu uložených dat, avšak je velmi pravděpodobné, že budou jejich námitky proti smazání dat zamítnuty. V podmínkách společnosti MegaUpload totiž stojí, že uživatelé data na servery ukládají „na své vlastní riziko“.
Našli jste v článku chybu?
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).