Hlavní navigace

"Úžasnou" novinkou na Facebooku jsou videohovory přes Skype

7. 7. 2011

Sdílet

Ve včerejším článku jsme vás informovali o některých službách, jež by mohly být v rámci sociální sítě Facebook nově spuštěny. Oficiální blog Facebooku potvrzuje začlenění videohovorů s podporou nástroje Skype přímo do klasického chatu. Další změny, jichž chatovací nástroj dozná, se budou týkat vzhledu a přibude také možnost skupinového chatování.

Spuštění podpory videohovorů přímo na sociální síti argumentuje společnost tím, že ačkoliv tato služba na internetu existuje již řadu let, mnoho uživatelů považuje videochat za příliš nedostupný z důvodu složitosti nastavení či kvůli faktu, že různí přátelé používají různé služby. Na Facebooku by tedy mělo stačit kliknout na ikonu ve tvaru kamery umístěné v horní liště okna stávajícího chatu. Uživatelé si již však v komentářích stěžovali, že je třeba stáhnout instalační .exe soubor, tudíž se zřejmě s podporou jiné platformy než Windows nedá počítat. Po akvizici společnosti Skype společností Microsoft není ani divu.

Skupinový chat je jistě mezi uživateli rovněž žádaná služba, jež by měla být nyní dostupná opět prostřednictvím jediného tlačítka rozšiřujícího rozhraní chatu, tedy jednoduše vyberete jednotlivé přátele, které si přejete do skupinového chatu přidat. Poslední novinkou bude drobná změna vzhledu chatu. Přibude postranní panel se seznamem přátel, s nimiž si píšete nejvíce.

 

Úvodní foto: © skvoor - Fotolia.com

Našli jste v článku chybu?
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).