Hlavní navigace

Uvedení Kinectu na trh doprovázelo nařčení z rasismu a vypsání odměny za open-source driver

Sdílet

Martin Rippl 5. 11. 2010

Britský server GameSpot, jenž dostal příležitost otestovat Kinect ještě před jeho oficiálním uvedením, přinesl v úterý zprávu, že má technologie pro rozpoznávání obličejů potíže s rozpoznáním uživatelů tmavé pleti. Namísto manuálního zadávání přihlašovacích údajů se totiž využívá právě této funkce, samotného hraní se však tyto problémy netýkají. Na pravou míru situaci uvedl neziskový magazín Consumer Reports, který zjistil, že problém nemá co dočinění s barvou pleti, ale nízkou mírou osvětlení.

Společnost Microsoft ve své říjnové tiskové zprávě sdělila, že lidé využívající možnosti si tento ovladač objednat předem „rapidně vyprodávají“ jeho zásoby a naznačila tak, že pokud nechtějí jít lidé v den jeho uvedení na trh domů s prázdnou, neměli by se zarezervováním otálet. Dvacet čtyři hodin po zahájení prodeje bylo sice zřejmé, že se jedná o populární zařízení, že by však doslova létalo z polic k zákazníkům, se ale říci nedá. Svižná kontrola online obchodů ukázala, že je většina hlavních prodejců jako Best Buy, Dell, Toys R Us a Wal-Mart dobře zásobena.

Sledujte také: Video - Microsoft představuje hraní s Kinectem

Některým lidem je však již teď líto, že je Kinect možné používat pouze v rámci herní konzole Xbox 360. Bezesporu k nim patří i prodejce elektronických „udělej si sám“ sad, společnost Adafruit Industries, která nabízí odměnu ve výši 2 000 dolarů, což je v přepočtu přibližně 35 000 Kč, potencionálnímu hackerovi, který jako první napíše funkční open-source driver pro Kinect, jenž by umožnil jeho použití na platformách s operačními systémy Windows, Mac i Linux. Tento návrh samozřejmě znepokojuje společnost Microsoft, která pro portál CNET uvedla, že bude „úzce spolupracovat s orgány na vymáhání práva, aby nemohl být Kinect modifikován třetí stranou.“

Našli jste v článku chybu?