Hlavní navigace

Útok na Google - jeho zaměstnanci používali IE 6

18. 1. 2010

Sdílet

Útok na Google - jeho zaměstnanci používali IE 6

Snad každý - i méně zkušený uživatel - ví, že používat mnoho let starý internetový prohlížeč Internet Explorer 6 není v době neustálých internetových nebezpečenství nejlepší nápad. Vždyť už tu je Internet Explorer 8 a samozřejmě také celá řada prohlížečů konkurenčních, které podle expertů obvykle zajišťují vyšší míru bezpečnosti.

Proto je poměrně překvapivé, že řada zaměstnanců společnosti Google, která se stylizuje do pozice modernizační síly, stále používá právě Internet Explorer 6. A právě ten je nejpravděpodobnějším důvodem, proč se čínským hackerům nedávno podařilo Google napadnout. Vznikla z toho velká roztržka mezi čínskou vládou a vedení Google, které chce ze země odejít, pakliže se nezmění přístup k internetovému obsahu (rozuměj nedojde k uvolnění cenzury). Google prý navíc nebyl sám, útok přes Internet Explorer 6 zažila řada dalších společností.

Podle některých odborníků je s podivem, že zaměstnanci Google nepoužívají výhradně vlastní internetový prohlížeč Google Chrome. Podle jiných je však používání široké škály prohlížečů běžnou praxí. Přeci jen by se ale dalo očekávat, že už nepůjde o IE 6, který do značné míry vymizel i z počítačů řadových uživatelů.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).