Hlavní navigace

UPC zařadila do své nabídky testovací vysílání České televize v HD kvalitě

20. 12. 2009

Sdílet

Česká televize v HD kvalitě nyní na UPC

Společnost UPC, jež poskytuje služby televizního vysílání více jak 600 000 domácnostem v Česku, se dohodla s Českou televizí o přenosu jejích pořadů v HD kvalitě. Testovací provoz byl spuštěn již tento týden a ČT ve vysokém rozlišení mohou bez příplatku sledovat všichni zákazníci UPC.  Samotnému zařazení předcházela dohodaČT a UPC, která upravuje veškeré podmínky šíření HD signálu České televize v největšídomácí digitální kabelové televizi.
Uvádí se to v tiskové zprávě zveřejněné na webu UPC.

„Jsme rádi, že díky vstřícnosti České televize můžeme našim zákazníkům nabídnout jejítestované vysílání ve vysokém rozlišení již před vánočními svátky. Jde o krok, kterývýznamně povzbudí dlouhodobě rostoucí zájem o HD příjem televizního signálu.“, říkáVáclav Bartoň, generální ředitel UPC a dodává: „Počet televizních stanic zařazených do našídigitální nabídky, které vysílají HD televizní signál tak nyní stoupl na devět. Vedle HDvysílání ČT jde o HD vysílání televizních stanic History Channel HD, Eurosport HD, HBOHD, National Geographic HD, Filmbox HD, Nova HD, Nova Sport HD a Barrandov HD.“

Jak známo, Česká televize zahájila výrobu pořadů v HD rozlišení již v minulých letech aobjem postupně navyšuje. Nyní se jedná o desítky pořadů, zejména uměleckých či hudebních,a o tvorbu pro takzvaný Zlatý archiv. Česká televize také preferuje HD rozlišení také přiakvizici pořadů. Jedná se především o zahraniční dokumentární a přírodopisné snímky.

Největší divácký zážitek budou ovšem znamenat zimní olympijské hry v kanadskémVancouveru. Česká televize je bude v únoru vysílat ve vysokém rozlišení po celou dobujejich trvání (16 dní), dvacet čtyři hodin denně.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).