Hlavní navigace

Uniklý dokument potvrzuje cloudové Windows a „cloudbooky“

Sdílet

Pavel Kreuziger 24. 4. 2017

Portál Windows Central se dostal k dokumentu s „doporučenými minimálními specifikacemi“, které mu nejspíše předali partneři Microsoftu. Tento dokument nastiňuje to, co Microsoft doufá, že dosáhne s tzv. „Edu Cloud zařízením“ (jež si ihned vysloužilo přezdívku „Cloudbook“): celodenní výdrž baterie, rychlý cyklus nabíhání systému a jeho obnovení, to celé poháněné minimálně čtyřjádrovým procesorem Intel Celeron. Název nového OS potvrzuje i název dokumentu „Výkonnostní cíle Windows 10 Cloud“.

Představitel Microsoftu celou záležitost odmítl komentovat.

Microsoft pozval novináře na událost konanou v New Yorku 2. května a zaměřenou na oblast vzdělávání; pozvánka silně naznačovala, že se chystá konkurent Chromebooku. Ačkoliv totiž PC s Windows dominují na pracovištích, školní třídy (především pak ty americké) zaplavily právě Chromebooky běžící na Chrome OS od Googlu. Ten společně se svými partnery propaguje tato zařízení jako cenově dostupné, jednoduché na používání a údržbu a dostatečně odolné, aby přežila zacházení studentů. Zdá se, že Windows 10 Cloud je právě pokusem Microsoftu o to, najít si cestu zpátky do škol.

Windows 10 Cloud údajně omezí aplikace na Windows Store a zamezí tak používání jiných aplikací podobně jako Google Chrome.

Zdroj: PCWorld.com

Našli jste v článku chybu?