Hlavní navigace

Uniklá pre-beta verze Windows 8 odhaluje připravované funkce

28. 4. 2011

Sdílet

První ze zmíněných funkcí je "immersive browser". Jedná se o nový prohlížeč, jenž by měl dle zveřejněných screenshotů uživatelům nabídnout zjednodušené rozhraní v podobě adresového řádku a tlačítek pro přechod vpřed, vzad, aktualizaci a zobrazení oblíbených položek.

Druhá novinka nese označení "History Vault" a představuje funkci podobnou Apple Time Machine. Nástroj bude spravovat všechny uložené soubory v čase, díky čemuž budou moci uživatelé obnovit jejich původní stav či zcela smazané soubory. Doposud bylo v systému Windows možné k danému datu obnovit pouze celý systém, jednotlivé soubory nikoliv.

O tom, že Windows 8 přinesou technologii pro rozpoznání obličeje, se spekuluje už rok, nyní se však konečně objevily informace, které to potvrzují. Připomeňme si, co o technologii v roce 2010 napsal Microsoft svým partnerům v taktéž uniklých dokumentech: „V roce 2012 budou mikrofony, kamery, GPS a další senzory v počítačích zcela běžnou záležitostí, čímž dají Windows 8 prostor komunikovat s uživatelem zcela novými způsoby. Jedním z nich je funkce rozpoznání identity uživatele podle jeho tváře.“

"Amish vchází do své domácí kanceláře," hypotetizuje Microsoft v jednom z fiktivních scénářů, který popisuje nové technologie Windows 8. "Senzor pohybu na jeho PC detekuje, že se nachází v místnosti, a probouzí počítač. Než si k němu Amish sedne, PC je zapnuté, naskenuje jeho tvář a přihlásí jej. Jakmile pak Amish skončí práci na počítači, vstane a odejde, počítač to sám zaznamená, odhlásí jej a vypne se."

Podle zahraničních webových portálů je "detekce lidské přítomnosti" zabudována již v současných verzích Windows 8. Například server Windows8Italia přišel s tím, že je v současném buildu Windows 8 naznačeno, že "bude možné přistupovat k osobním souborům a dalšímu obsahu z jakéhokoli počítače." Technologii pro rozpoznání obličeje Microsoft zabudoval již do svého herního systému Kinect pro Xbox 360.

Nový build Windows 8 dále přinesl vylepšené efekty kurzoru myši a klávesnice. Je také vidět, že se Microsoft snaží systém přizpůsobit i pro využití na tabletech. Uniklý build se původně objevil na soukromém FTP serveru na bataarchive.com, odkud se dostal na weby schraňující torrenty.

Našli jste v článku chybu?
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).