Hlavní navigace

Nokia 6216 classic přichází s NFC technologií

27. 4. 2009

Sdílet

Nokia 6216 Classic s NFC technologií

 

Tato novinka je prvním zařízením značky, které disponuje technologií NFC využívající SIM kartu a umožňuje tak operátorům připravovat NFC služby na platformě karty SIM. Se službou NFC získají spotřebitelé mnohé výhody. Mohou snadněji používat a pohodlněji sdílet obsah v podobě fotografií, internetových odkazů, zvukových souborů nebo kontaktních údajů. Stejně tak budou moci využívat bezpečné transakce pro platby za jízdenky či vstupenky, to vše pouhým jedním stiskem na svém přístroji. Zahájení prodeje novinky Nokia 6216 classic je plánováno na vybraných trzích na začátek třetího čtvrtletí roku 2009 s odhadovanou maloobchodní cenu 150 eur bez daně a dotací.

"Nokia 6216 classic bude patřit mezi první komerčně prodávané přístroje na trhu, které vyhovují požadavkům operátorů na bezpečné transakce pomocí SIM karty založené na technologii Near Field Communications," říká Jeremy Belostock, vedoucí near field communications Nokia a dodává: "S telefonem Nokia 6216 classic v kapse a aplikací na prodej jízdenek či vstupenek uloženou na SIM můžete nahradit množství platebních karet ve vaší peněžence. Aplikace uložené přímo na SIM kartě lze navíc bezpečně přenést do dalších přístrojů Nokia s technologií NFC."

 

Informace o svých platebních kartách mohou mít uživatelé uloženy přímo na kartě SIM a přiložení přístroje k platebnímu terminálu jim tak umožní rychlé a jednoduché nakupování jízdenek nebo jiných lístků.

Kromě samotné technologie NFC je Nokia 6216 classic vybavena všemi funkcemi, které uživatelé očekávají od mobilních přístrojů příští generace. Ve výbavě tak nechybí digitální fotoaparát, kvalitní displej, stereo FM rádio, hudební přehrávač, podpora sítí 3G a ani slot pro microSD karty, díky kterému je možné zvětšit kapacitu paměti telefonu až na 8 GB.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).