Hlavní navigace

Úložná řešení Verbatim s novým designem

15. 8. 2010

Sdílet

Verbatim představí svou novou řadu přenosných pevných disků Store ‘n’ Go Mac. Tyto disky byly  vytvořené pro komunitu Mac a jsou k dostání ve dvou variantách: jeden s rozhraním USB 3.0 SuperSpeed a další s kombinovaným rozhraním FW800/USB 3.0 SuperSpeed. USB 3.0 SuperSpeed nabízí teoreticky až 10x vyšší přenosovou rychlost oproti USB 2.0 (na základě rychlosti sběrnice). Oba tyto disky jsou formátované jako HFS+ pro operační systémy Mac a nabízejí kapacitu 500 GB (k dostání již nyní) a 1 TB (k dostání od prosince 2010).

Mnoho domácností dnes vlastní více než jeden počítač, z čehož plyne potřeba centralizovaného sdílení dat. Nový domácí síťový server Verbatim MediaShare umožňuje uživatelům sdílet soubory včetně fotografií, hudby a videí prostřednictvím vzdáleného přístupu z kteréhokoli počítače nebo chytrého telefonu s internetovým připojením. Data jsou tak chráněna pravidelným zálohováním a je možné je streamovat na různé DLNA-kompatibilní přístroje jako např. Sony Playstation 3, Microsoft Xbox 360 a další.

Netbooky kladou přirozený důraz na malé rozměry a hmotnost, což se často projevuje v podobě omezeného SSD úložiště pro data. S novou USB jednotkou Netbook Storage od Verbatimu však uživatelé mohou přidat 8, 16 nebo 32 GB kapacity svého netbooku, aniž by tím vzrostly jeho rozměry. Disk se zasune do USB portu a díky jeho velikosti jej můžete ponechat stále připojený.

Pro profesionály – doktory, inženýry, daňové poradce, architekty apod. – kde zabezpečení informací hraje nezanedbatelnou roli, je tu nový Secure ‘n’ Go Small Business Security Pack, který představuje řešení obsahující šifrování dat a ochranu koncových bodů. Použito je zde 256-bitové hardwarové AES šifrování.

Návštěvníci stánku Verbatim dostanou šanci vidět první vzorek nového Blu-ray nosiče od Verbatimu s kapacitou 100 GB. Blu-ray disky jsou dnes k dostání v kapacitách 25 GB (jednovrstvý disk) a 50 GB (dvouvrstvý disk). Médium s kapacitou 100 GB obsahuje ještě třetí vrstvu s dodatečnou kapacitou a Verbatim plánuje zahájit jeho prodej příští rok.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).