Hlavní navigace

Ukončení provozu MegaUpload dobrovolně následují významné filehostingové servery

Sdílet

Jeremy Krik 24. 1. 2012

FileSonic, jeden z deseti nejnavštěvovanějších serverů pro ukládání a sdílení dat, ukončil podporu sdílení souborů mezi uživateli. Učinil tak krátce po zatčení šéfů konkurenčního serveru MegaUpload, již jsou nyní trestně stíháni mimo jiné za porušování autorských práv. Společnost FileSonic, která sídlí v Anglii a Honkongu, na svých stránkách pouze zveřejnila oznámení: „FilesSonic ukončuje podporu sdílení souborů. Naše služby mohou být využity pouze pro nahrání a stahování dat, které jste na server sami uložili.“


Společnost na svých stránkách dále uvádí, že netoleruje žádná data, jež porušují autorský zákon. Již v minulém roce FileSonic oznámil spolupráci se společností Vobile a jejím analyzačním softwarem vCloud9, který má prověřovat data uložená na serverech a vyhledávat nelegální obsah.

FileSonic však v současnosti nepředstavuje jediný případ filehostingového serveru, který narychlo ukončuje či výrazně mění svou funkčnost. Stejným způsobem své služby omezil server FileServe.com a Upload.to zamezil přístup všem americkým IP adresám. Podle webu TorrentFreak pak mnohé servery jako FileJungle, UploadStation nebo FilePost ukončují vyplácení odměn pro uploadery.

Filehostinogvá služba FileSonic umožňuje uživatelům bezplatně nahrát až 10 GB dat, které jsou na serverech uloženy po dobu 30 dní. Co se týká stahování, neplatícím uživatelům je pochopitelně omezována rychlost. Za poplatek 9 dolarů měsíčně uživatelé naopak získají neomezenou kapacitu pro uploadování až 5GB souborů a neomezenou rychlost stahování.
Našli jste v článku chybu?