Hlavní navigace

Ukázky Windows 8 se možná dočkáme již v červnu

Sdílet

Jiří Paleček 2. 3. 2011

Proslýchá se, že Microsoft plánuje ukázat tablet s operačním systémem Windows 8 do ještě konce svého fiskálního roku. Ten pro Microsoft končí 30. června, což znamená, že se možná dočkáme ukážky nové verze operačního systému Windows již za tři měsíce. S odkazem na nejmenované zdroje to tento týden uvedl webový portál Business Insider:

"Náš zdroj tvrdí, že Microsoft tentokrát zvolil k designu uživatelského rozhraní přístup velmi podobný Applu a použije mimo jiné určité prvky z rozhraní "Metro," které je použito ve Windows Phone 7. Ironické je, že toto rozhraní vzniklo z rozhraní Media Center, jež bylo součástí operačního systému Windows XP již v roce 2004."

Na počátku tohoto roku se objevila zpráva, že vývoj Windows 8 překročil další mezník (Milestone 2), což znamená, že nová verze oblíbeného OS je stále ve velmi rané fázi vývoje. To, že by Windows 8 měly disponovat dvěma uživatelskými rozhraními, z nichž jedno bude klasické jako nyní a to druhé (označované kódovým názvem Jupiter) podobné Metru z WP7, je již nyní celkem jisté.

Foto: Fotolia, Yuri Arcurs

Našli jste v článku chybu?