Hlavní navigace

UkazJakBydlis.cz - nápad roku 2010 je již v provozu

Sdílet

Čestmír Žák 12. 11. 2010

Právě startuje realizace Nápadu roku 2010, kterým se v květnu stal projekt www.UkazJakBydlis.cz mladého podnikatele Štěpána Bartyzala. Jeho podnikatelský záměr UkažJakBydlíš.cz letos zvítězil v soutěži, kterou třetím rokem pořádal Institut rozvoje podnikání (IDE) při VŠE v Praze, a to v konkurenci dalších 93 projektů. O úspěchu projektu rozhodovaly proveditelnost v praxi, kvalita zpracování, originalita a potenciál dalšího růstu. Ve finálovém kole soutěže se hodnotila i osobní charakteristika osob, které budou záměry realizovat. Projekty hodnotila desetičlenná porota složená z podnikatelů, manažerů, investorů i zástupců médií.

Úspěšný portál o bydlení se liší od ostatních především zaměřením na rozsáhlé fotogalerie. „Sám jsem nebyl spokojený, když jsem na internetu hledal obrázky s inspirací bydlení. Většinou jsem narazil na články, kde bylo jen pár obrázků. Texty jsou důležité, ale najdete je všude. Obrázky dokážou hodně napovědět, inspirují. Nový portál se zaměřuje na to, co chybělo a obrázky proto tvoří 90 procent webu. Fotografie lze navíc snadno sdílet na  facebooku či na twitteru,“ říká Štěpán Bartyzal.

Další výhodou portálu je vyhledávání. „Zadáte typ židle, kuchyně či podlahy, kterou hledáte a navíc odpovídá vašim představám o barvě, materiálu či tvaru: server vyhledá několik fotografií různých místností, kde je vámi hledaný typ použit.  Uživatel tak může najít fotografie, které odpovídají jeho představám a přáním,“ popisuje mladý podnikatel.

Našli jste v článku chybu?