Hlavní navigace

Ubuntu, SUSE a Fedora přicházejí do Windows Store

11. 5. 2017

Sdílet

Americký gigant již open-source komunitu překvapil v minulém roce, když si pro loňskou konferenci nachystal Bash shell a podporu Ubuntu. Letos pak přidává také podporu distribucí SUSE a Fedora.

Všechny tři tyto distribuce pak gigant přidává do Windows Store. Portál Engadget uvádí, že jakmile dáte Windows do „vývojářského režimu“ a zapnete podporu Linuxu, stačí pak jít do Windows Storu a stáhnout si jednu ze tří linuxových distribucí dle vašeho výběru. Odtud jen spustíte kýžený operační systém přímo přes Windows, aniž byste museli tvořit zvláštní oddíl (partition) disku nebo spouštět virtuální stroj. TechCrunch pak píše, že systémy Linux budou moci být spuštěny současně.

Vypadá to, že Redmond se snaží spřátelit si vývojářskou komunitu, která často využívá open-source nástroje a funguje v linuxových prostředích. Loni v létě Microsoft vydal .NET Core 1.0, svou platformu pro vývoj softwaru, která teď běží na jakémkoliv operačním systému včetně macOS.

Viceprezident Windows Developer Platform Microsoftu Kevin Gallo naznačil, že „společnost ve skutečnosti neobdržela mnoho požadavků na podporu některého z konkurenčních shellů Bashe, ale obdržela spoustu požadavků na podporu dalších distribucí,“ a tak jim vyhověla.

Zatím není jasné, kdy se distribuce Linuxu do Windows Store dostanou. Pravděpodobně to však bude brzy nebo minimálně v době vydání podzimní aktualizace Windows 10 Fall Creators Update.

Zdroj: Techspot.com

Našli jste v článku chybu?
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).