Hlavní navigace

Twitteru se vedlo lépe, než čekali analytici, ale růst se mu nedaří

24. 4. 2019

Sdílet

Tržby Twitteru v prvním čtvrtletí roku 2019 dosáhly hodnoty 787 milionů dolarů, což představuje 18procentní nárůst v meziročním srovnání. Tržby z reklamy činily celkem 679 milionů, tedy znovu o 18 procent více než ve stejném období loni.

Náklady za daný kvartál se zastavily na hodnotě 693 milionů dolarů, opět s růstem o 18 procent (je zde patrný trend). I tak Twitter zaznamenal čistý zisk ve výši 191 milionů dolarů (což skutečně uvádí ve svých číslech), a zisk na akcii ve výši 0,25 dolaru, což je hodně nad 61 miliony a 8 centy na akcii ve stejném období loni.

Analytici Wall Streetu čekali okolo 775 milionů v tržbách a zisk na akcii ve výši pouhých patnácti centů.

Šéf Twitteru Jack Dorsey uvedl, že jeho společnost se snaží, aby byla sociální síť „více konverzační“, což dokázala i nedávným uvedením prototypu aplikace s názvem twttr.

Podíváme-li se dopředu, pak Twitter podle svých slov očekává, že jeho tržby ve druhém čtvrtletí dosáhnou hodnoty mezi 770 a 830 miliony dolarů a provozní zisk se pak bude pohybovat mezi 35 miliony a 70 miliony dolarů.

Jaký měly oznámené výsledky vliv na hodnotu akcií, to zatím nevíme, nicméně už skromnější čísla analytiků pozvedla cenu jedné akcie jednorázově o 7,15 procenta.

Zdroj: Techspot.com

Našli jste v článku chybu?
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).