Hlavní navigace

Twitter se inspiruje službou Instagram a připravuje vlastní foto filtry

Sdílet

Christina DesMarais 5. 11. 2012

Nástroje pro manipulaci s fotografiemi představují pro sociální sítě významnou komoditu. Facebook za nemalý peníz zakoupil populární službu Instagram, Google nově vlastní společnost Nik Software, jež stojí za vývojem oblíbené aplikace Snapseed určené pro iOS, a Twitter nyní údajně pracuje na vlastní podobné funkcionalitě.

Většina uživatelů sociální sítě Twitter ke svým účtům přistupuje ze smartphonu či tabletu a protože jsou dnes téměř všechna mobilní zařízení vybavena kamerou, je plán Twitteru obohatit svou mobilní aplikaci o obrazové filtry zcela pochopitelný. S informací poprvé přišel americký zpravodajský deník The New York Times, který citoval jednoho ze zaměstnanců společnosti Twitter.

„Obzvláště rádi by získali možnost využívání obrazových filtrů uživatelé, jež Twitter označuje jako VIT (Very Important Tweeters – slovní hříčka představující ekvivalent ke známé zkratce VIP, pozn. redaktora). Jedná se především o všeobecně známé celebrity a mediální osobnosti.“

Twitter údajně s myšlenkou integrace filtrů koketoval již od doby, kdy Facebook zakoupil Instagram. Původně Twitter zvažoval akvizici podobné společnosti vyvíjející fotografický software, nicméně nakonec se uchýlil k vývoji vlastního softwaru, neboť se jedná o levnější řešení. Dle zvěstí Twitter taktéž plánuje do mobilní aplikace přidat možnost přímého uploadu i editace pořízeného videa tak, aby se uživatelé nemuseli spoléhat na konkurenční služby jako například YouTube.

 

Zdroj: IDG News Service

Našli jste v článku chybu?